צוואות


לאחר מותו של אדם יש שני מצבים בהם הנכסים והכסף שהוא השאיר אחריו צריכים להיות מחולקים. מצב אחד הוא המצב הפשוט, מצב בו הוא לא השאיר אחריו כל הוראות אלא הלך לעולמו, וישנם יורשים חוקיים אשר הנכסים והממון מתחלקים ביניהם. מצב שני הוא מצב בו הנפטר השאיר אחריו צוואה בה הוא מפרט איך הוא רוצה לחלק את הממון שלו. בשביל לקבל את הכסף ובשביל להוציא את הצוואה לפועל צריך צו קיום צוואה, ועורך דין עושה בדיקת צו קיום צוואה ומגיש את כל הניירת הרלוונטית. בדרך כלל עורכי דין כאלו הם גם עורכי דין אשר מתמחים בהגשת בדיקת תיק פשיטת רגל, בדיקת תיקים בהוצאה לפועל ובדיקות נוספות אל מול הרשויות. 

איך מוציאים בכלל צו קיום צוואה?
בשביל בדיקת צו קיום צוואה יש כמה דברים שצריך לעשות. ראשית צריך לחתום על בקשה למתן צו קיום צוואה אצל עורך דין, עורך דין שעושה בדרך כלל גם בדיקת פשיטת רגל ובדיקות אחרות, לאחר מכן עורך הדין מגיש את הבקשה לרשם, והרשם שאליו פונים הוא זה שבאזור סמכותו הלך לעולמו המוריש, לאחר מכן בדיקת צו קיום צוואה כוללת האם יש איזו שהיא צוואה קודמת שעלולה לסתור את הצוואה הנוכחית, בשלב הבא מתפרסמת הבקשה לצו בעיתונים ומי שמתנגד לה יכול לעשות זאת בתוך 14 ימים, לאחר מכן הבקשה עוברת לטיפול האפוטרופוס הכללי, ובסופו של דבר היא עוברת לידי הרשמים לענייני ירושה. 

האם יש מצב בו צו קיום ירושה מתבטל?
לאחר שבוצעה בדיקת צו קיום ירושה ולאחר שהצוואה אושרה, האם יכול להיות מצב בו צו קיום הירושה יתבטל? אכן, יכול להיות מצב אחד כזה... זהו מצב בו בית המשפט משתכנע שיש איזו שהיא ראיה או סיבה מספיק טובה שהוא לא נחשף אליה לפני שנתן את האישור, ואי אפשר היה להביא אותה גם. גם לדוגמא אם לאחר בדיקת צו קיום ירושה ואישור של הצו נתגלתה צוואה ישנה יותר שהייתה מוסתרת איפה שהוא והיורשים לא היו מודעים אליה... בכל מקרה בשביל כל אלו צריך ליווי מקצועי של עורך דין בתחום, ומומלץ לפנות לעורך דין ניר ברקון.

למה לפנות דווקא לעורך דין ניר ברקון?
אם אתם צריכים בדיקה של צו קיום ירושה, בדיקת תיק פשיטת רגל, בדיקת תיקים בהוצאה לפועל או כל מה שקשור לחובות, משרד עורכי דין ניר ברקון הוא המשרד אותו אתם מחפשים. למשרד צוות עובדים מיומן ומקצועי שעושה הכול בשביל שהלקוחות יקבלו את הטוב ביותר בשבילם גם במצבים המסובכים יותר. בדיקת פשיטת רגל או צו קיום ירושה כמו גם דברים רבים אחרים הם עניין למקצוענים, ובמשרד ניר ברקון תמצאו יחס אישי ואדיב.
 
מאמרים:
ניר ברקון - משרד עורכי דין וגישור
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-450


דוא"ל

Nir.b.adv@gmail.com

כתובת
אח"י אילת 62 קרית חיים, חיפה
ליצירת קשר עם
עו"ד ניר ברקון