לכל אדם ישנה את החירות והעצמאות להחליט על חייו שלו, החל מגיל 18 שנים. אולם, ישנם לא מעט אנשים בגירים, אשר אינם יכולים לקחת אחראיות על חייהם האישיים בשל סיבות כאלה ואחרות. עבור אותם האנשים לרוב יתמנה אפוטרופוס, אשר תפקידו ומטרתו יהיו: לדאוג לרווחת האדם אשר לא מסוגל לדאוג לניהול עצמאי וחשיבה עצמאית וצלולה, בכל רבדי חייו מינוי אפוטרופוס חייב להתבצע בתהליך משפטי, בכדי שהוא יהיה חוקי.

מהי אפוטרופסות
כאמור, כל קטין עד גיל 18, נתון תחת החלטתם של הוריו. אולם, ישנם לא מעט מצבים אשר אין מי שיחליט על חייהם של קטינים או מצבים שבהם אנשים בגירים צריכים אדם אשר יחליט עבורם החלטות כאלו ואחרות בנוגע לחייהם. כך למשל: יתום מתחת לגיל 18, אדם קשיש אשר איננו מתפקד באופן קוגניטיבי ופיזי, איש או אישה אשר במהלך חייהם לקו בדמנציה או כל חסר ישע אחר, אשר אין לו יכולת ממשית להחליט החלטות צלולות לגבי עצמו או רכושו. עבור אדם שכזה, יש צורך למנות אפוטרופוס אשר יחליט כל מה שנוגע לחייו ולרכושו של האדם נתון תחת חסותו. בכדי למנות אפוטרופוס, יש צורך להגיע לבית המשפט לצורך דיון במצב והחלטה על המינוי.

מדוע אפוטרופסות נקבעת על ידי בית המשפט
בכדי שהליך האפוטרופסות של אדם יהיה חוקי, בית המשפט חייב לבדוק מהו מצבו של האדם אשר בגינו מוגשת בקשה לאפוטרופסות ולהחליט אם אכן אותו האדם אינו יכול להחליט באופן עצמאי החלטות על חייו. כאשר בית המשפט בוחן את הדברים כהווייתם ומגיע להסכמה, עליו לבחון את האדם או את הגוף אשר מעוניין להיות האפוטרופוס של אותו האדם ולהחליט האם הוא ראוי להיות אפוטרופוס. ישנם מצבים נוספים בתהליך אפוטרופסות הדורשים התערבות של בית משפט כגון: התנגדות למינוי אפוטרופוס כזה או אחר, בקשה לחשיפת מידע על חסר הישע אותו האפוטרופוס מסתיר ועוד.

בכדי למנות אפוטרופוס באופן חוקי, חשוב שתבחרו במשרד עורכי דין הבקיא ומקצועי בתחום הייצוג בבית המשפט של אפוטרופוס.  ניר ברקון- משרד עורכי דין וגישור, הוא הכתובת לפנות אליה כאשר יש לכם צורך במינוי אפוטרופוס או בכל צורך משפטי אחר הכרוך באפוטרופסות.
 

מינוי אפוטרופסות

מאמרים:
ניר ברקון - משרד עורכי דין וגישור
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-450


דוא"ל

Nir.b.adv@gmail.com

כתובת
אח"י אילת 62 קרית חיים, חיפה
ליצירת קשר עם
עו"ד ניר ברקון