ייפוי כוח מתמשך


כל אדם עלול להגיע למצב שהוא לא יכול לקבל החלטות בעצמו והוא צריך שאדם אחר יקבלן אותן עבורו, במצב כזה צריך לפנות לבית המשפט ולבקש למנות אפוטרופוס לגוף ולרכוש.
בעקבות התיקון האחרון בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון מס' 18). כל אדם יכול לקבוע מראש מי הוא רוצה שיקבל את ההחלטות עבורו כאשר הוא כבר לא יהיה מסוגל או כשיר לעשות זאת בעצמו, מסמך זה נקרא "ייפוי כוח מתמשך" ויש לערוך אותו באמצעות עו"ד שהוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי משרד המשפטים, ובכך לתכנן, לקבוע ולשלוט על הפעולות שיתבצעו ברכוש, בגוף, בעניינים האישיים ובמצב הרפואי. 

ייפוי הכוח יופקד אצל האפוטרופוס הכללי ויכנס לתוקף רק כאשר התנאים שקבע הממנה יתממשו, למשל כאשר רופא מומחה יקבע שהאדם הממנה אינו יכול עוד לקבל החלטות. הסמכויות שניתן להעניק למיופה הכוח הינן רחבות אך למרות זאת ישנן מספר פעולות שמיופה הכוח אינו יכול לעשות על דעת עצמו ונדרשת הוראה מפורשת בייפוי הכוח למשל ביחס לעסקאות בסכומי כסף גבוהים, ואף אישור בית משפט ביחס לעסקאות נדל"ן למשל.

גם לאחר שייפוי הכוח יכנס לתוקף על מיופה הכוח חלות חובות בהתאם לחוק שמטרתם לכבד את רצונו של הממנה, כבודו ופרטיותו. 

ייפוי הכוח יכול להיות לענייני הרכוש, עניינים אישיים ועניינים רפואיים ותוקפו יפקע במות אחד הצדדים או בתנאים שיקבעו מראש בייפוי הכוח.

עורך דין ניר ברקון הינו בעל הסמכה מטעם האפוטרופוס הכללי לעריכת והפקדה של ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות ומסמך הבעת רצון על פי חוק הכשרות המשפטית האפוטרופסות.
 
איפה מופקד ייפוי הכוח?
כשייפוי הכוח הינו מתמשך הוא מופקד אצל האפוטרופוס הכללי. בשביל שהמינוי ייכנס לתוקף האפוטרופוס הכללי צריך לקבל עותק מקורי של הטופס של מי שמינה את עצמו או של עורך הדין שבפניו נחתם ייפוי הכוח

בחירה בעו"ד מקצועי
אם אתם צריכים עורך דין לענייני ייפוי כוח, אפוטרופסות, נוטריון וכל מה שבנוסף אתם יכולים לפנות אלינו למשרד עו"ד ניר ברקון. משרד עו"ד ניר ברקון הוא משרד עם ניסיון עשיר ועם מאות לקוחות מרוצים, ונשמח שגם אתם תהפכו לכאלו ותצטרפו להצלחה. צוות המשרד מיומן ומקצועי ומסייע לכל לקוח באשר הוא, ומספק שירותי עריכת דין גם בתחומים נוספים כמו פשיטות רגל, חובות, הוצאה לפועל ותחומים רבים אחרים. פנו עוד היום וקבלו מענה מהיר ויעיל, כמו גם שירות ברמה שלא הכרתם.
מאמרים:
ניר ברקון - משרד עורכי דין וגישור
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-450


דוא"ל

Nir.b.adv@gmail.com

כתובת
אח"י אילת 62 קרית חיים, חיפה
ליצירת קשר עם
עו"ד ניר ברקון