הסדר חובות מול ספקים 


בישראל יש לצערנו לא מעט עסקים שנופלים. הם נופלים מסיבות שונות, סיבות של מוסר תשלומים לקוי שמשאיר אותם עם חור, סיבות של התנהלות כלכלית לא נכונה, סיבות של גניבה או מקרה פלילי כלשהוא בעסק וסיבות רבות אחרות. כשהעסקים הללו מגיעים לצבירה של חובות מול הספקים מתחיל הסחרור. כל ספק רוצה את מה שחייבים לו וכך בעצם הנושים מתחילים להציק ובעל החוב נשאר חסר אונים. הפתרון הוא הסדר חובות מול ספקים, וזה יכול להיות הסדר נושים ופשיטת רגל או הסדר נושים כזה או אחר.

בקשה לפשיטת רגל מצד הנושים
הסדר חובות מול ספקים יכול להגיע לאחר שאלו הגישו בקשה לבית המשפט שיפתח בהליכי פשיטת רגל לזה שחייב להם. זה מגיע בדרך כלל אחרי הסדרי נושים שלא צלחו, או קביעות של בית המשפט שלא כובדו כמו תשלומים שונים שהחייב לא שילם והם הגיעו להוצאה לפועל וגם כאן, אין אפשרות לחייב לשלם. חלק מאותו הליך פשיטת רגל הוא הסדר חובות מול ספקים אך הוא מתנהל קצת אחרת. הסדר נושים בשיטה הזו הוא משהו שבית המשפט קובע והזכאים מתחלקים במה שבכל זאת החייב יכול לשלם. איך זה מתבצע בפועל? הנה קצת הסבר על העניין, על הסדר נושים ופשיטת רגל.

איך זה עובד?
החייב עצמו יכול הגיש בקשה לפשיטת רגל והנושים גם הם יכולים להגיש בקשה כזו לאחר שהם מגיעים למסקנה שהם לא יקבלו כלום מהחייב בדרך רגילה. לאחר שמוגשת הבקשה ואם בית המשפט מאשר אותה, ניתן צו כינוס נכסים, נכסים ששייכים לחייב שיהיו מחולקים בין הנושים. כך כבר הם מקבלים חלק ממה שמגיע להם וזהו סוג של הסדר חובות מול ספקים. הסדרי נושים כאלו ממשיכים עם סכום כסף שנקבע שהחייב משלם כל חודש ולאחר שנקבע שהוא עומד בתשלומים הוא מקבל סכום קבוע לתשלום על פני עוד תקופה מסוימת, ובסופו של ההליך הוא מקבל הפטר חובות מה שכשמו כן הוא – פטור מכל החובות שלו ובמילים אחרות, התחלה של חיים חדשים נטולי חובות. 

הכול עם עורך דין מנוסה
בין אם אתם זכאים שרוצים לקבל את כספם ורוצים לפתוח בהליך פשיטת רגל עבור החייב שלכם וכך להגיע למצב בו ישנו הסדר חובות מול ספקים, ובין אם אתם חייבים ורוצים כבר לצאת מהמצב הזה, אתם חייבים להיעזר בעורך דין מנוסה שיוכל לסייע לכם. כזה הוא עו"ד ניר ברקון וכזה הוא צוותו – מומחה בכל הקשור בהסדרי חובות, הוצאה לפועל, פשיטות רגל וכל מה שמסביב. צוות המשרד יעיל ומהיר ועוסק ברגישות רבה בכל תיק ותיק, הכול על מנת לייעל תהליכים ולתת לנוגעים בתיק את האופציה לחזור לחיים רגילים ותקינים, חיים ללא חובות כמו שהם חיו לפני שהם נקלעו למצב הזה.
 
 
מאמרים:
ניר ברקון - משרד עורכי דין וגישור
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-450


דוא"ל

Nir.b.adv@gmail.com

כתובת
אח"י אילת 62 קרית חיים, חיפה
ליצירת קשר עם
עו"ד ניר ברקון