לא פעם, אנשים שונים מעורבים בסכסוכים כאלו ואחרים. כאשר שני צדדים הנתונים בסכסוך כלשהו אינם מצליחים לפתור את הסכסוך באופן עצמאי, הם יכולים לפנות לבית המשפט, במידה ויש עילה לתביעה באותו הסכסוך, לצורך מתן מענה למחלוקת ולסכסוך ביניהם. אולם, לא מעט אנשים הנתונים בסכסוך אשר בו הם לא מצליחים להגיע להסכמה כלשהי, אינם מעוניינים לפנות לבית המשפט לצורך מתן מענה משפטי לסכסוך ביניהם ולבזבז את זמנם וכספם. לכן, עבור אותם האנשים ישנה אלטרנטיבה הקרויה: גישור.

מהו גישור?
גישור הוא תהליך המתבצע על ידי אנשי מקצוע אשר למדו את תחום הגישור ובכוחם לסייע לשני צדדים המצויים במחלוקת, להגיע להסכמות ביניהם, מבלי לערב את המערכת המשפטית. בתהליך הגישור, ייפגש המגשר עם כל צד בנפרד, יקשיב ויבין מהי עמדו לגבי הסכסוך. לאחר שהמגשר יקבל את התמונה המלאה בנוגע לאופי הסכסוך ולגבי האופן שבו כל צד תופס את הסכסוך, הוא יחל בתהליך שמטרתו היא לגמש את הצדדים זה לקראת זה, לצורך הגעה להסכמות ביניהם, אשר יפתרו את הסכסוך באופן סופי.  תהליך הגישור איננו אורך זמן מדי, אלא כולל בו פגישות ספורות בלבד. אם לאחר תהליך זה המגשר איננו מצליח להביא את הצדדים לידי הסכמה, לא תהיה ברירה מלבד לפנות למערכת המשפט לצורך יישוב הסכסוך.

כיצד לבחור מגשר עבור תהליך גישור
המגשר אשר ייבחר לצורך תהליך גישור, חייב להיות בעל ידע מקסימלי בתחום זה. מלבד הידע והאסמכה לעסוק בגישור, יש צורך שהמגשר יהיה מגשר בעל הצלחות רבות בתחום זה, בעל סבלנות לתהליכים ובעל יכולת ממשית להביא את שני הצדדים ליישוב הסכסוך ביניהם בתהליך גישור. על אף שישנם כיום מגשרים אשר לא מגיעים מהרקע של  עולם המשפטים, הכי טוב לבחור במגשר שהוא גם עורך דין. מכיוון שלא פעם, יש צורך שהמגשר יבין מושגים מהעולם המשפטי הכרוכים בהליך הגישור.

אם אתם מחפשים עורך דין מגשר, מקצועי, מנוסה וותיק בתחומו, אין ספק שכדאי שתפנו לניר ברקון- משרד עורך דין וגישור. הבחירה בניר ברקון- משרד עורך דין וגישור תספק לכם את השירות הטוב ביותר בתהליך גישור, אשר יוביל אתכם להבנות הרצויות ויחסוך לכם זמן וכסף רב הגובלים בפנייה להליך משפטי.
 

גישור

מאמרים:
ניר ברקון - משרד עורכי דין וגישור
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-450


דוא"ל

Nir.b.adv@gmail.com

כתובת
אח"י אילת 62 קרית חיים, חיפה
ליצירת קשר עם
עו"ד ניר ברקון