בקשה לפשיטת רגל


מצב בו אדם לא יכול להחזיר את חובותיו הוא מצב בעייתי מאוד, מצב בו שני הצדדים מפסידים. מצד אחד החייב שהנושים רודפים אותו בדרך כלל יחד עם ההוצאה לפועל שיש לה את הכלים לבצע פעולות שונות שיכולות לשבש את חייו של האדם. מצד שני יש את הנושים והזכאים שלא משנה מה הם עושים הם לא יכולים לקבל את כספם מכיוון שהחייב לא יכול להחזיר להם בשום דרך.. בדיוק בשביל זה יש בקשה לפשיטת רגל, בקשה שמגיש עורך דין מוסמך בשם החייב, עורך דין שמגיד מאוחר יותר בקשה להפטר והוא בדרך כלל גם עוסק בבקשות שונות כמו בקשה לצו קיום צוואה או בשמה המקוצר, בקשה לקיום צוואה.

פשיטת רגל – היתרונות לשני הצדדים
בקשה לפשיטת רגל היא בקשה שמגיש עורך דינו של החייב בדרך כלל, ופשיטת רגל היא חיובית לשני הצדדים. במהלך בקשה לפשיטת רגל מתבצע כינוס של הנכסים של החייב, ולאחר שהם ממומשים על ידי הכונס הכסף שמתקבל תמורתם מחולק לאלו שהוא חייב להם לאחר מכן יש גם סכום שהוא צריך לשלם כל חודש וגם הוא מחולק בין הזכאים, כך שגם אם הם לא רואים את כל הכסף שהם איבדו הם רואים לפחות חלק ממנו. החייב מצידו יכול סוף סוף להתחיל את חייו לאחר שנגמר ההליך, אך הליך כזה מסתיים בצו הפטר אם בית המשפט רואה רצינות מצד החייב.

מהו צו הפטר?
בקשה לפשיטת רגל שמוגשת על ידי עורך דין שבדרך כלל מגיש גם בקשה לצו קיום צוואה או בשמה המקוצר בקשה לקיום צוואה כמו גם בקשות רבות אחרות, חותר לקבל בסופו של דבר עבור הלקוח שלו צו הפטר. צו הפטר הוא הצו הסופי שמתקבל לאחר ההליך הארוך והמייגע, צו שבית המשפט קובע לאחר שמוצו כל האפשרויות לשלם לזכאים ובית המשפט השתכנע שהחייב רוצה באמת ובתמים לסיים את חובותיו. בקשה להפטר היא השלב האחרון בהליך, שלב שאותו צריך לעבור ולאחר מכן החייב מתחיל חיים חדשים.

שימוש בעורך הדין המתאים
בשביל שהכול יתנהל כמו שצריך ובשביל שיתקבל צו ההפטר הכול כל מיוחל בסופו של תהליך פשיטת הרגל, צריך עורך דין מנוסה שיכול לקחת את התיק ולהריץ אותו כמה שיותר מהר. עורך דין כזה צריך להכיר את החוקים השונים ואת הפרצות בהם, ואיך הוא יכול לשכנע את בית המשפט לאשר בסופו של דבר את פשיטת הרגל ואת הפטר החובות. עורך דין ניר ברקון הוא אחד מעורכי הדין המובילים בישראל בתחומי ההוצאה לפועל, פשיטת רגל ומה שמסביב והוא וצוות המשרד שלו ישמחו לסייע לכם לקבל את המגיע לכם, שזה בעיקר חיים חדשים נטולי חובות, מה שלכל אחד שרוצה לפתוח דף חדש מגיע.
 
מאמרים:
ניר ברקון - משרד עורכי דין וגישור
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-450


דוא"ל

Nir.b.adv@gmail.com

כתובת
אח"י אילת 62 קרית חיים, חיפה
ליצירת קשר עם
עו"ד ניר ברקון