אפוטרופוס לגוף ולרכוש 


ישנם מצבים מסוימים בהם מי שזקוק לטיפול רפואי כלשהוא או שזקוק לטיפול בענייניו הכלכליים לא יוכל לעשות את זה לבד ואז צריך למנות אפוטרופוס לגוף ולרכוש. אפוטרופוס לגוף ממונה בדרך כלל כשאדם מאושפז בבית החולים וצריך מישהו שיאשר לו הליך רפואי כלשהוא אך הוא לא יכול (החולה) לאשר את אותו אדם. אפוטרופוס לחשבון בנק שזה אפוטרופוס לרכוש ימונה במידה וצריך לעשות איזה שהן פעולות בחשבון אך שוב, בעל החשבון לא יכול למנות מישהו מטעמו מסיבות שונות, פיזיות ונפשיות. דוגמא טובה אחת לצורך באפוטרופוס הוא מינוי של אפוטרופוס להורה מבוגר, אפוטרופוס שאור לדאוג לצרכיו הפיזיים והכלכליים.

אפוטרופוס להורה
לצערנו כולנו נגיע כנראה מתי שהוא למצב הזה, מצב בו לא נוכל לדאוג לעצמינו הן מבחינה פיזית והן מבחינה כלכלית. במקרה כזה מה שעושים הוא ממנים אפוטרופוס להורה מבוגר, אפוטרופוס לגוף ולרכוש שיהיה זה שידאג לכל ענייניו של ההורה. כך שבמידה וההורה יהיה בבית אבות והוא לא יוכל לקבל החלטות לבד והוא יצטרך לעבור איזו שהיא פרוצדורה רפואית, האפוטרופוס שלו הוא זה שיצטרך לקבל את ההחלטות. כך גם אם יהיה איזה שהוא צורך בפעילות כלשהיא בחשבון הבנק שלו או עם הנכסים שלו וכדומה, אפוטרופוס לחשבון בנק הוא זה שיחתום על מה שצריך ויקבל את ההחלטות. אפוטרופוס לגוף ולרכוש של הורה מבוגר שהוא בדרך כלל אחד הילדים, הוא זה שמחליף את ההורה בכל החלטה שהיא בעניינו.

ההבדל בין ייפוי כוח ואפוטרופסות
אפוטרופוס לגוף ולרכוש הוא שונה לגמרי מאשר ייפוי כוח. ומה ההבדל? כשמדובר על ייפוי כוח זה אומר אדם שכשיר וצלול ומחליט מי הוא זה שישלוט בבריאות שלו ובכסף שלו. ייפוי כוח נותן אדם בהכרה מלא וכזה שיכול להחליט החלטות צלולות. אפוטרופוס לגוף ולרכוש הוא אפוטרופוס שנקבע שלא על ידי המטופל אם הוא לא יכול להחליט החלטות לבד, או שהוא מונה על ידו כשעדיין יכול היה לקבל החלטות וידע בעתיד הוא יהיה במצב כזה בו הוא לא יוכל. אפוטרופוס לגוף במידה והאדם לא יכול לקבוע בעצמו נקבע על ידי בית המשפט.

סיוע של עורך דין
אם אתם צריכים ייעוץ בכל הקשור לאפוטרופסות וקיום ההליך בצורה מסודרת משרד עורכי דין ניר ברקון עומד לרשותכם. צוות המשרד מונה את עורכי הדין המובילים בישראל והוא ישמח לספק לכם ייעוץ מקצועי, אישי ואמין. בכל הקשור באפוטרופסות, צריך לדעת מה החוק אומר ואיך לעשות את זה בצורה נכונה בכדי שלא יהיה מצב בו אחר כך יהיו בעיות. משרד עורכי דין ניר ברקון עובד בשקיפות מלאה אל מול הלקוחות שלו מסייע ככל שנדרש בשביל לקבל אישורים בכל תחום שהוא, ומאות הלקוחות המרוצים במהלך השנים הם ההוכחה כי מדובר על משרד אמין, יעיל ומקצועי.
 
מאמרים:
ניר ברקון - משרד עורכי דין וגישור
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-450


דוא"ל

Nir.b.adv@gmail.com

כתובת
אח"י אילת 62 קרית חיים, חיפה
ליצירת קשר עם
עו"ד ניר ברקון